Rasa: Maltańczyk

Rozpoczynam cykl wpisów o rasach psów. Będę opisywał podstawowe informacje o danej rasie, jej historię oraz podpowiem gdzie szukać więcej informacji.  Sam jestem psem rasy maltańczyk, dlatego pierwszy wpis będzie dotyczyć właśnie tej rasy :) Maltańczyk wydawałoby się, że pochodzi z Malty, a tak nie jest. Nazwa mojej rasy powstała przez pomyłkę. Ktoś kiedyś pomylił Melitę z Maltą i tak zaczęto nazywać mój ród maltańczykiem. Z jakiego kraju tak naprawdę pochodzę to nie wiadomo. Sławę przyniosło mi dostanie się na dwór francuski. Stanowiłem wówczas ozdobę dam, które ogrzewały się ciepłem mojego ciała w nieogrzewanych zamkach.

Jestem bardzo towarzyską rasą, łatwo zaprzyjaźniam się z innymi psami. Bardzo przywiązuję się do ludzi, a swojego pana nie odstępuję  ani na krok. Jestem też bardzo czujny, ale nie szczekam bez potrzeby. Na psa obronnego to się nie daję, ale na kompana w codziennym życiu miejskim jak najbardziej!

Lubię szaleństwa i bieganie, ale bez przesady w maratonach towarzyszyć Wam nie będę. Ponoć jestem bardzo inteligentny i szybko się uczę.  Mam włos a nie sierść, co ma swoje plusy i minusy. Zdecydowanym plusem jest to, że mogą mnie mieć osoby uczulone na psią sierść. Dodatkowo nie linieję, przytulając mnie nie będziesz cały w kłakach i w domu będziesz miał mniej do sprzątania. Niestety przez to wymagam trudnej pielęgnacji.  Codziennie należy mnie szczotkować i czyścić oczka oraz inne miejsca w miarę potrzeby bo mój biały włos łatwo się brudzi i plącze.

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie dogopedia oraz na forum poświęconym maltańczykom.

Opracowano na podstawie: Eva-Maria Kramer, “Rasy psów”, Multico Warszawa 2003r, zdjęcie:http://bostony.blog.onet.pl/wp-content/blogs.dir/862328/files/blog_ub_5094555_7909937_tr_maltanczyk1.jpg
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *

dokomentarzy