Moda na strzyżenie

Strzyżenie psów zazwyczaj dotyczy ras o długiej sierści lub włosie. Strzyżone są  też psy wystawowe, które mają narzucone kilka wzorców przez Międzynarodową Federację Kynologiczną. Dlaczego warto podciąć psią szatę ? Głównym celem strzyżenia powinna być wygoda właściciela oraz jego pupila. Krótszą sierść znacznie łatwiej pielęgnować. Regulacja długości sierści zależna jest także od pory roku. W sezonie wiosenno-letnim, krótsze włoski mogą być ulgą dla waszego podopiecznego, zaś w sezonie zimowym lepiej sprawdzą się dłuższe. Ważne jest też aby nie przesadzić – zbyt krótka sierść gorzej chroni skórę i łatwiej o poparzenie promieniami słonecznymi.

Ścięcie wcale nie jest takie proste. Ułatwione zadanie mają właściciele psów o kręconych włosach, wtedy łatwiej ukryć niedoskonałości i można robić to samemu w domu. Jednak jeśli nie czujecie się na siłach sami podciąć futerko pupila skorzystajcie z psiego fryzjera. Ważne aby był to sprawdzony fachowca.  Po pierwsze nie zrobi on krzywdy waszemu psu i nie zrobi z niego pajaca o ile sami go o to nie poprosicie. Niektóre rasy tj. większość terierów wymagają trymowania. Jest to zabieg usuwania martwej sierści.

Człowiek to zrobi ze wszystkiego maszynkę do zarabiania pieniędzy. Takie psy jak ja – maltańczyki najczęściej strzyże się na tak zwanego „szczeniaczka”, a ostatnim krzykiem mody jest „korean style”.

Cena cięcia uzależniona jest od rasy, wybranej fryzury, a także metody. Strzyżenie to koszt od sześćdziesięciu złotych, a trymowanie od ok. dziewięćdziesięciu złotych.

strzyzenie=20psow=20krakow=20galeria=20maltan=20BRUNO=20strzyzenie

strzyzenie=20psow=20krakow=20galeria=20maltanczyk=20TOSIA

opracowano na podstwawie: http://psy-strzyzenie.waw.pl/
źródło zdjęć: http://www.strzyzenie-psow-krakow.pl/galeria/maltanczyk/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *

dokomentarzy