Karma dla rekonwalescentów

Często w trakcie choroby albo po zabiegach zwierzęta mają mniejszy apetyt, a przy poważniejszych schorzeniach obniżoną odporność. Pomocna może być wówczas karma dla rekonwalescentów. Jest to specjalistyczny pokarm o podwyższonej kaloryczności i większej ilości składników odżywczych. Jest znacznie bardziej skoncentrowany, przez co mniejsza ilość tej karmy, niż normalnej  jest wstanie zaspokoić wymagania żywieniowe. Zwiększenie ilości składników może pozwolić szybciej wrócić do zdrowia. Często wzbogacone są one również w składniki minimalizujące objawy stresu.

Komu podajemy taką karmę?

Pupilom, które odmawiają jedzenia, są w trakcie leczenia obciążającego organizm, po ciąży, zmagają się z niedożywieniem, anoreksją czy też mają niedobór składników pokarmowych. Są to karmy specjalistyczne i ustalenie takiej diety powinno być konsultowane z lekarzem weterynarii.

Jakie mamy formy karm dla rekonwalescentów?

1. Proszek – zgodnie z zaleceniami miesza się proszek z wodą. Powstałą zawiesinę podaje się np. Z pomocą strzykawki. Producenci zapewniają, że zawiesina ma smak.

 

2. Karma mokra – wyglądem przypomina zwykłą karmę mokrą :)

3. W formie pasztetu – ma bardzo kremową konsystencję.

Wadą tego pożywienia jest cena – bardzo wysoka, opakowanie małej puszki pasztetu kosztuje ok. 13 zł. Jadał tą karmę jeden z moich kocich współlokatorów w postaci tego pasztecika, ponieważ miał problemy z odżywianiem. Na nim nie zrobiła ona wrażenia – dalej jeść nie chciał, natomiast inny kot, pomimo że wcale nie powinien jej jeść (ma raczej nadwagę) parę razy udało mu się jej spróbować. Od tamtej pory na jej widok dostawał kociokwiku. Pewnie sporo ulepszaczy smaku do niej dodają, bo na logikę jedzenie o podwyższonej ilości białka powinno mieć charakterystyczny, mdławy posmaczek. Ja się nie wypowiem bo nie próbowałem, a wy mieliście styczność z taką karmą? Jak tolerowały ją wasze pupile?

źródło zdjęć: 1, 2, 3, 4, 5
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *

dokomentarzy